Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Akce Hexy (Chora od Juřinků)

Vítejte na stránce zvlkovychaloupky.wbs.cz v sekci Akce Hexy (Chora od Juřinků)

 

Možná se Vám bude líbit tato fotka

  • 2010

Věnujeme se výcviku a přípravám na zkoušky

Zkoušky vloh(okresní) - duben, Klubová výstava třída mladých - červen, Barvářské zkoušky - září, Zkoušky vloh klubové - září , Podzimní zkoušky - září . Norování nováčků - září 

První zima

... budě doplněno ...

 

 

  • 2011

Praktická práce v honitbě a další příprava na zkoušky

Seznámili jsme se s kamarády na Slovensku PZ Javor-Báhoň a připravujeme se na kontaktní zkoušky z norování. Klubová výstava v třídě pracovní - květen, Kontaktní zkoušky v norování(SR) - červen. Splnění všech podmínek chovnosti. 

Hexa (Chora od Juřinků) CHOVNÁ FENA

Lovecká sezóna v plném proudu - kačeny, bažanti, zajíci a v aportu se mohu rovnat s kýmkoliv, pokud je v lečích a na nátlačkých černá zvěř nebo škodná vytlačuji ji velmi hlasitě a střelci se mohou včas nachystat.  

... bude doplněno ...

 

 

  • 2011

Práce, práce, práce

Poprvé jsme pozvání na Slovensko na "VELKOU NOC", kde jsou obeznávány nory a provádí se běhen víkendu velké norování ve více polovnických sdružení, tak aby byla obsáhnuta co největší plocha. 

Nadále jezdíme v průběhu roku pravidelně ke kamarádům na Slovensko, kde procvičujeme práci na noře a práci na černé zvěři. Získáváme stále větší a větší renomé a parta kamaradů se rozrůstá.

Jedna z dohledávek

Další lovecká sezóna v plném proudu. Začínáme hony na kačeny, pak na drobnou - aport miluji, Volá více a více kamarádů, potřebujeme do leče hlasitého psa, prosím přijeď čekáme tě, tak jsem v plném zápřahu celou zimu.

... bude doplěno ...

 

 

  • 2012

Pracujeme

V době naňkování a následném hledání lišcat se nám nedaří, prostě to vypadá jako by chom vždy přišli pozdě a nebo nás někdo předběhl. Přesto nás to neodrazuje a nezahálíme. 

Opět příjmáme pozvání na "VELKOU NOC". Kamarádi, přátelé a naši svěřenci předvádí kvalitní práci a i skupinka nadšenců  "Moraváků" se rozrůstá.

Přišel ten vhodný čas a je rozhodnuto o krytí - duben. První vrh a první štěnata - červen. Starám se o ně svědomitě a jsem náležitě hrdá, ale pak mi je vzali a odvezli si je (AKIM a ARNA) jen ASTA zůstala doma a tak jsme doma už dvě.

Lovecká sezóna a opět prokazuji své kvality. Hony na drobnou prostě rutina.

Konečně se mi to podařilo při jedné z nátlaček na černou, ženu divočáky v leči, vybírám si jednoho lončáka, kterého naháním na svého pána. Vím, kde se pán v leči pohybuje, divočáka tlačím a směřuji tímto směrem. Padla rána, pak druhá a divočák leží. Podařilo se to, co odě mě pán očekával a je náležitě hrdý.

... bude doplněno ...

 

 

  • 2013

"VELKÁ NOC" - Slovensko

Při obhlídkách nor střídáme naše svěřence. Hexa obeznává jednu z nor přičemž dlouho se nic neděje, nic není slyšet. Vypadá to, že nora je opuštěná a podle lokátoru je vemi rozlehlá. Když se fena ukázala s rozbotou mordou a nechtěla noru opustit je rozhodnuto, že budeme kopat na místech, kde jsme označili možný kotel. Společnými silami jde práce od ruky a zachvíli objevujeme pět liščat(fena jim nedala šanci), jen střelci hlídající u vsuků se nesoustředí a uniká jim liška. Fena nechce však noru opustit a i nadále hledá, je více a více rozbitá a tak ji obebíráme. Nový pes je znova rozbitý, následuje druhé kopání a po úporné práci dvou bordíků je z kotle ke kterému vedl úzký sifon vynorován lišák. Pozici měl náramnou a vše co k němu strčilo mordu dostalo co proto, ale nakoc neměl šanci.

 

Samostatné norování v Kladerubech - text i více foto v sekci Aktivity

 

V tomto roce se na Nás častěji obracejí členové v našem MS, kteří byli méně úspěšní při umístění zásahu. Je to i tím, že jsem zůstala jediná, která je schopná tuto práci vykonávat. Máme za sebou čtyři úspěšné dohledávky Srnec(120m/spodní komora), Divočák(200m/ zadní komora s výstřelem na měkko/byl zastaven fenou a dostřelen), Daněla(100m/zadní komora), Srna(500m/na měkko/zastavena fenou). Jedna neúspěšná Divočák(násřel nic, 120m-180m barva, od 250m nepřehledný terén, pak ztráta stopy).

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist